Netflix'in yeniden çektiği Heartbreak High'ın ikinci sezonu geçen hafta gösterime girdi. Gençlik dizisi kısa sürede dünyanın en çok izlenen ilk 10 programından biri haline geldi.

90'ların ikonik dizisinin çağdaş bir uyarlaması olan Heartbreak High, prömiyerinden bu yana geçen bir hafta içinde 2,3 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Avustralya'da en çok izlenen dizi olan yapım, Netflix'in küresel ilk 10 listesinde de 7. sırada yer alıyor.

Heartbreak High ayrıca Britanya ve Fransa da dahil olmak üzere 24'ten fazla ülkede en çok izlenen ilk 10 program arasına girdi.

Netflix, 18 yaşından küçüklere uygun olmadığını belirttiği dizinin konusunu şöyle özetliyor:

Kışkırtıcı bir duvar çizimi, Hartley Lisesi'nde birbiriyle takılan herkesin foyasını ortaya döker. Çizimi yapan Amerie, olayın berbat sonuçlarıyla uğraşmak zorunda kalır.

Dünyanın dört bir yanından izleyiciler, sosyal medyada Heartbreak High'ın sürükleyici hikayesini ve birinci sınıf performanslarını övüyor.

İlk sezonu da çok sevilmişti

Bir izleyici, "Sanırım bu diziye duygusal bir bağım var" diye yazarken, bir diğeri de şöyle ekledi: 

Bu dizi türünün tek örneği.

Hartley Lisesi'ndeki öğrencilerin hayatlarına odaklanan dizinin ikinci sezonu, 8 bölümden oluşuyor.

Netflix, ilk sezonun büyük beğeni kazanmasının ardından Ekim 2022'de, dizinin ikinci sezonunun çekileceğini doğrulamıştı.

1990'ların aynı adlı popüler dizisinin yeniden çevrimi, sadece üç hafta içinde 42,2 milyon saatlik izlenme sayısına ulaşmıştı. 

Heartbreak High'ın üçüncü sezonuyla devam edip etmeyeceğiyse henüz belli değil.

1994-1999'da gösterime giren Heartbreak High, kurgusal Hartley Lisesi'nde geçiyor ve ırkçılık ve insan hakları gibi sorunları ele alıyordu.