Boğaziçi, Akçiçek köyü ve Gönyeli’de yangın meydana geldi.

VİNÇ ELEKRİK TELLERİNE ÇARPTI, YANGINA NEDEN OLDU

Boğaziçi’nde, Sosyal Konut Arsaları Mevkii’nde saat 10:00 sıralarında İskele Belediyesi'ne ait vinçli kamyon, moloz temizliği yaptığı sırada elektrik tellerine çarptı. Tellerden çıkan kıvılcımlar kuru otları tutuşturarak yangına yol açtı. Yaklaşık 3,5 dönümlük araziyi etkileyen yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AKÇİÇEK KÖYÜ'NDE GENİŞ ALANDA YANGIN

Aynı gün saat 16:00 civarında, Akçiçek köyünün doğu kısmında henüz belirlenemeyen bir nedenle büyük bir yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 20 dönümlük bir alanı etkileyerek makilik alan, zeytin, çam ve alıç ağaçlarını tahrip etti. Polis, İtfaiye, Orman Dairesi ekipleri, askeri personel ve bölge halkı traktörlerle yangına müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

GÖNYELİ’DE KAYNAK MAKİNESİNDEN ÇIKAN  KIVILCIMLAR YANGINA NEDEN OLDU

Gönyeli’de saat 16:25 sıralarında Ceviz Sokak üzerinde, K.Ö. (E-74) isimli şahıs, kendi arazisinde kaynak makinesiyle çalışırken çıkan kıvılcımlar kuru otları tutuşturdu. Yangına polis ve itfaiye ekipleri ile Gönyeli - Alayköy Belediyesi'nin iş makineleri ve tankerleri müdahale etti. Yangın sonucunda 8 zeytin ağacı tamamen, 8 zeytin ağacı ise kısmen yanarak zarar gördü. K.Ö. hakkında yasal işlem başlatıldı ve soruşturma sürüyor.

Editör: Batuhan Borakan