Başka bir suçtan sorgulanmak üzere polise götürülen ve yapılan aramada çantasında uyuşturucu bulunan T.T mahkemeye çıkarıldı.

   Mahkemeye meseleyle bilgi veren polisin ardından söz alan zanlı, eskiden uyuşturucu sattığını söyleyerek “Artık o işi yapmıyorum, kimyasal madde kullanıyordum onu da bıraktım. Şimdi sadece hintkeneviri içiyorum. Çok pişmanın bir daha suç işlemeyeceğim” dedi.

   Mahkemede olguları aktaran polis memuru Ozan Özder, 2 Eylül 2023 tarihinde saat 16.45 raddelerinde Lefkoşa Adli Şube’de rahatsızlık ve uygunsuz tavr-ı hareket suçlarından tutuklu bulunan zanlının eşyalarının bulunduğu çantada yapılan aramada içerisinde yaklaşık 219 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde olan bir adet metal öğütücü bulunarak emare alındığını söyledi.

   Polis, zanlı hakkında uyuşturucu madde tasarrufu suçundan da soruşturma başlatıldığını belirtti.

   Polis memuru, soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını, benzer suçlardan sabıkası bulunduğunu, ayrıca Gazimağusa’da sirkat, Lefkoşa’da rahatsızlık verme suçlarından hakkında soruşturma yürütüldüğünü belirterek, teminat talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlının benzer suçlardan sabıkası olduğuna değinerek, 15 bin TL nakit teminat yatırmasına ve bir kefilin 200 bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

(Kamalı Haber)