Mustafa GÜRSEL 

  Lefkoşa’da, yeni doğmuş köpek yavrularını poşete koyup parka attılar. On günlük kadar olan yavrulara ve anne köpeğe mahallenin çocukları ve hayvanseverleri sahip çıktı.

  Bağımsız Gazete muhabirinin görüştüğü çocuklar, yavru köpekleri parkın bir köşesinde, ağzı bağlı poşet içinde bulduklarını söylediler. Yavruları alıp evlerine daha yakın olan diğer parka getirdiklerini anlatan çocuklar, dokuz yavrudan birinin öldüğünü kaydettiler.

   Olayı ağlayarak anlatan kız çocuğu, ölü yavruyu poşete sarıp gömdüklerini belirtti. Oldukça üzgün olan kız çocuğu, “Onu bulduğumuzda hareketsizdi ve ağzına karıncalar giriyordu” dedi.

   Yavruların anneleri siyah bir köpek. Ufak tefek ve zayıf. Boynunda sarı tasma var. Olay geçen cuma günü oldu. Yavru köpeklerin atıldığı park Dr. Küçük Parkı. Çocuklar köpek yavrularının yerini dün değiştirdi.

   Çocuklar ve birkaç hayvansever şimdilik anne köpeğe ve sekiz yavrusuna bakabiliyor. Ancak yavruların ve annelerinin acilen sahiplenilmesi gerekiyor. Aksi durumda barınağa gitmek zorunda kalacaklar. Havanın çok sıcak olması yavruları olumsuz etkiliyor.

   Su ihtiyaçlarını anne sütünden karşılayamıyorlar. Oldukça küçük olmalarına rağmen, çok susadıkları için yardımla su içmeye çalışıyorlar. Durumları iyi değil. Anne köpek ve yavrularını sahiplenmek veya yardımcı olmak isteyenler, 0533 8628055 numaralı telefondan gazetemiz muhabirini arayabilecek.

Başlıksız 166Başlıksız 1I-1Başlıksız 1-1