64’üncü Dönem Polis Temel Eğitimi Kursu’nu başarıyla tamamlayıp mezun olan 129 polis memuru bugün, Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle yemin ederek Polis Genel Müdürlüğü kadrosuna dahil oldular.

64’üncü Dönem Polis Temel Eğitimi Kursunu birincilik ile tamamlayan Polis Memuru Cemal Oktaçlı, dönem mezunları adına konuşma yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı. Kurs ikincisi Polis Memuru Tahsin Denizsever olurken, kurs üçüncüsü ise Polis Memuru Çağıl Yıldız oldu.

Törende konuşan Polis Okulu Müdürü Hüseyin Kadir Çete; polislik mesleğine adım atan polis adaylarına ettikleri yemine her zaman sadık kalıp, halka hizmet ederken tarafsızlık ilkesine bağlı olmaları ve herkese eşit davranmaları gerektiğine vurgu yaptı. Görevlerini yerine getirirken demokrasiye ve hukuk ilkelerine bağlı, insan haklarına saygılı, anayasa ve diğer yasalara uygun şekilde görev yapmalarının esas olduğuna değindi ve yeni görevlerinde başarılar diledi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Osman Aytaç ise yağtığı konuşmasında; polis adaylarına hitap ederek hiçbir zaman doğruluktan, adaletten ve insan sevgisinden vazgeçmemeleri gerektiğini, haksızlığa uğrayanın ve kimsesi olmayanın yanında, zalimin ve düzeni bozanın karşısında dimdik durarak vazifelerini yorulmadan ve usanmadan yerine getirmelerini beklediğini ve bundan da hiç şüphesinin olmadığını ifade etti. “Bu zorlu görevi yerine getirirken, arkanızda yüce Türk Milletinin ve Kıbrıs Türk halkının olduğunu unutmayınız.” diyen Tümg. Aytaç, bu onurlu görevlerinin, başta vatana ve kendilerini yetiştiren kıymetli ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Törene, Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümg. Osman AYTAÇ, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Tuğg. Kadir Bayraklı, Polis Genel Müdürü Kasım Kuni, PGM I. Yardımcısı Ali Adalıer, PGM II. Yardımcısı Kaan Resa Saçar, İlçe ve Bölüm Müdürleri’nin yanı sıra, diğer polis yetkilileri ve mezun olan polis memurlarının aileleri katıldı.

Editör: Yasemin Canbaz