Ülkemizde, Türkçe RAP şarkılar yapan Salih Yücebaş, arkadaşı Kazım Direkci ile Omorfo Streetwear’ı kurarak, tişört tasarımına başladı.

Bağımsız GAZETE’ye konuşan girişimciler, Omorfo Streetwear’ın giyim alanında hizmet verdiğini belirterek ilk tasarımlarını 2023’te paylaştıklarını söyledi. Yücebaş, şu anda Güzelyurt, Girne ve Lefkoşa’daki bazı butiklerde, tasarladıkları tişörtlerin satışta olduğunu ifade etti.

Omorfo Streetwear’ın kimliğinin oluşumundaki en büyük rolün grafiti sanatı olduğuna dikkat çeken genç girişimciler, bir diğer büyük etkenin ise Kıbrıs'a ait bir streetwear markası yaratma arzusu olduğunu dile getirdi.

Omorfo ürünlerini ve tasarımlarını diğer markalardan ayıran en belirgin farkın Kıbrıs kültürünü ve Kıbrıslılığı grafiti ile buluşturması olduğunu belirten girişimciler, “Örnek olarak modern yüzyılın vandalizm sanatının asırlardır var olan Lefkara ve Lapta işimizle yeniden yaratıldığını yaz sezonu ürünlerimizde görebilirsiniz ve bunun gibi daha bir çok tasarımı çeşitli ürün yelpazesinde, hoodie (kapüşonlu svetşört), eşofman altı, tişört, şort, şapka vb. gibi farklı uygulamalarda görebileceksiniz” dedi.

Şu anda 4 adet tişört modellerinin olduğuna vurgu yapan girişimciler, tasarımlarının adının “Omorfo Basic, Gods Gif, Maki Ve One Way Peace” olduğunu anlattı.

10 adet oversize tişört modellerinin de bulunduğunu ifade eden girişimciler, oversize kalıbının markaya özel yapıldığını ve yüzde 100 pamuk olduğunu vurguladı. Girişimciler, oversize modelleri içerisinde kadınlar için Croptop modelleri olduğunu da söyledi.

Renk seçimi olarak beyaz, gri, siyah, bordo ve asker yeşilini ele aldıklarını belirten girişimciler, oversize modellerini ise şu şekilde sıraladı:

“Omorfo Basic Oversized, Omorfo Tag, Lefkara, Muflon, Katana, Graffiti is not a crime, Crown Tag, Bomboclaat, Pump it up, Big batty gyal”.

Siyah Tag 2-1Siyah Tag 3-1Siyah 4Siyah Tag 1Siyah 1Siyah 2Siyah 3Screenshot 2024 07 05 At 12.30.44-1Pump It Up-1Omorfo Tag 3-1Omorfo Tag 4-1Omorfo Tag 2-1Omorfo Tag 1Omorfo Ikili One Way PeaceOmorfo Ikili Maki-1Omorfo Ikili Gods Gift-1Omorfo Basic 4Omorfo Basic 3Omorfo Basic 2Omorfo Basic 1Omorfo03Omorfo02Omorfo01 R-1Muflon OmorfoOmorfo+Bomboclaat B5Muflonbordo 2Muflonbordo 1Muflon 4Muflon 3Muflon 2Muflon 1Katana 5-1Katana 3Katana 4Katana 2Katana 1-1Ikili 3-1Ikili 1Ikili 2Gri Logo Square Kaydırmalı 2Gri Logo Square Kaydırmalı 3Gri 4Gri Logo Square Kaydırmalı 1Gri 2Gri 3Crown 5Gri 1Crown 4Crown 2Crown 3Crown 1Bigbatty Gyal 4Bigbatty Gyal 3Bigbatty Gyal 2Bigbatty Gyal 1-1Bigbatty CropB4B3B2B1-101 Square-1

Editör: Erol Kanlıada