“Askeri yasak bölgeyi ihlal” suçundan tutuklanan ve daha önce Güney Kıbrıs’ta soygun yaptığı ortaya çıkan Yunanistan uyruklu C.K. 2 ay süreyle cezaevine gönderildi.

Polis memuru Kadir Çetin, mahkemede olayla ilgili olguları aktardı.

Polis, zanlının 2018 yılı içerisinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan pasaport işlemi yaptırmadan “1. derece askeri yasak bölgeyi ihlal ederek” yetkili makamlardan izinsiz KKTC topraklarından ayrıldığını söyledi.

Polis, zanlının 7 Temmuz 2024 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC'ye giriş yaptığı sırada tespit edilip mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti.

Polis, zanlının gönüllü ifadesinde 2018 yılı içerisinde Lokmacı Giriş Kapısı’ndan pasaport işlemi yaptırmadan Güney Kıbrıs’a geçtiğini itiraf ettiğini açıkladı.

Polis, zanlının Güney Kıbrıs'a geçtikten sonra Limasol’da banka soyduğunu ve üç yıl cezaevinde kaldığını, cezaevinden çıkınca Larnaka’da yaşamaya başladığını ve dört gün önce Gürcistan’a gittiğini, Gürcistan’a alınmadığını ve Larnaka’ya geri gönderildiğini, 6 Temmuz 2024 tarihinde ise Bulgaristan üstünden İstanbul’a gittiğini ve buradan da Ercan Havalimanı’na geldiğini ve polisler tarafından yakalandığını söylediğini aktardı.

Polis, zanlının yapılan muhaceret kontrolünde, 24 Nisan 2018 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan KKTC'ye giriş yaptığının tespit edildiğini açıkladı.

Polis, soruşturmanın tamamlanmadığını, zanlının serbest kalması halinde yargılanmaktan kaçma ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunu belirterek zanlının cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. (KAMALI HABER)

Editör: Ahmet Karagözlü