SOS Çocukköyü Derneği, 18 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’ten itibaren bir dizi farklı aktiviteyle Lefkoşa Kızılbaş Parkı’nda çocuk haklarına farkındalık yaratmak amacıyla etkinlik düzenliyor. Aktivitelerin tamamı halka açık ve katılım ücretsiz olacak.
SOS Çocukköyü Derneği, bağımsız bir sivil toplum örgütü olarak din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin çocuk haklarının korunması için, dünya üzerinde 138 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası SOS Çocukköyleri şemsiyesi altında kapsamlı çalışmalar yürütüyor. SOS Çocukköyü Derneği’nin çocuk hakları odağındaki faaliyetleri arasında temel olarak ülkemizdeki çocuk odaklı yasaların güncellenmesi, çocuk koruma sistemlerinin geliştirilip yaygınlaştırılması, çocuk hakları ve sorumlulukları konusunda toplumsal bilinçlenmeyi arttırmak bulunuyor.

Farkındalık faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz yıl ilki yoğun bir katılımla gerçekleşen Çocuk Festivali’nin bu yıl ikinicisi düzenleniyor. Birçok paydaşı ile bir araya gelerek bir dizi aktiviteyi halka açık ve ücretsiz şekilde düzenleyen SOS Çocukköyü Derneği, 18 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’ten itibaren tüm halkımızı Lefkoşa Kızılbaş Parkı’na bekliyor.

Kızılbaş Parkı için Lefkoşa Türk Belediyesi, aktivitelerde Berkem Darbaz ve arkadaşları BMX,  Cranberries Dance and Gym Center, Cyprus Basketball Academy, Lefkoşa Belediye Orkestrası Latin Trio, Nev Çocuk Fitness & Jimnastik, Okul Öncesi Eğitim Derneği ekipleri SOS Çocukköyü Derneği’nin 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleştireceği etkinliğe gönüllü destek ve katılım sağlayacak. Etkinlik boyunca Dj Halil Erhan ve Kıbrıs Dj Academy Dj’leri de performansları ile sahne alacak.

Tarih:18 Kasım 2023 Cumartesi
Saat: 15.00-18.00
Yer: Lefkoşa Kızılbaş Parkı

 
Program Akışı: 
15:00 – Toplanma 
15:00 – 17:00 Basketbol  
15:30 – 16:30 Bisiklet Turu / BMX 
16:45 – 16:55 Jimnastik  
17:00 – 17:05 Dans 
17:15 – 17:45 Lefkoşa Belediye Orkestrası Latin Trio

Etkinlik boyunca Survivor parkuru ile Dj Halil Erhan ve Kıbrıs Dj Academy Dj’lerinin sahne alacağı çeşitli aktiviteler 
(SOS Kreş ve Anaokulu Sanat Atölyesi, Okul Öncesi Eğitim Derneği Çocuk Hakları Temalı Etkinlikler, SOS Takı Atölyesi) devam edecektir.  

*Bisiklet turu için yaş sınırı: minimum 10 yaş 
*Bisiklet turu güzergahı: Kızılbaş parkı-Yenişehir Işıkları-Girne Kapısı-Dereboyu-Bakanlık Işıkları-Merit Hotel-Yenişehir ışıkları-Kızılbaş Parkı-(8 km)