Gemikonağı’nda, 17.11.2023 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle A.A.(E-22)’yı, rızası olmadığı halde kullanımında bulunan araca zorla koyup kaçıran, darp eden ve parasını çalan zanlılar Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

   Mahkeme, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Lefke karakolu’nda görevli Polis Memuru Erkan Yılmaz, mahkemeye olguları aktararak, huzurda bulunan zanlıların soygun, zorla adam kaçırma ve darpmeseleleri ile ilgili methaldar olduklarını söyledi.

   Polis, Gemikonağı'nda, Haspolat'ta sakin A.H. (E-28) beraberinde bulunan kimliği meçhul iki erkek şahıs ile birlikte kendisine borcu olduğu gerekçesi ile Lefke'de sakin- A.A’yı(E-22-Öğrenci-LAÜ) zorla kirasında bulunan araca koyup kaçırdıktan sonra A.A.’yı darp ettiklerini anlattı.

 Polis, zanlıların, A.A.’nın kullanımında bulunan cep telefonu ile içerisinde 400 dolar ve 300 TL nakit para bulunan cüzdanını alarak soygun suçunu işlediklerini belirtti.

   Yılmaz, olayın polise 18.11.2023 tarihinde intikal ettiğini söyleyerek, yapılan ileri soruşturmada aranmakta olan A.H.’nın, Haspolat bölgesinde araç değiştirerek N.A.K.’nın (E-22-Öğrenci-Pakistan) kullanımında bulunan araç ile araçta bulunan A.A.B. (E-24-Öğrenci-Pakistan) soy isimleri tespit edilemeyen yine Pakistan uyruklu iki kişiyle ismi tespit edilemeyen bir şahıs daha birlikte Mağosa'ya giderek soy ismi tespit edilemeyen kişilerden birinin mandırasında bir süre kaldıktan sonra aynı yoldan geri Lefkoşa'ya geldiklerini anlattı.

   Müştekinin konu şahıslardan kurtulup polise sığındığını söyleyen polis, aynı gün söz konusu araçın Haspolat bölgesinde terk edilmiş şekilde bulunup emare olarak Demirhan Polis Karakolunda muhafaza altına alındığını kaydetti.

   Polis, N.A.K. (E-22-Öğrenci-Pakistan) ve A.A.B.’nın(E-24-Öğrenci-Pakistan) Gemikonağı'nda tespit edilerek erdest emri gereği tutuklandığını aktararak, huzurunuzda bulunan Zanlıların methaldar oldukları suç ağır bir suç olduğu, mesele ile ilgili halen aranmakta olan zanlılar ve emareler olduğu,

zanlıların serbest kalmaları halinde aranmakta, olan zanlılara ve emarelere müdahale etme olasılığı olduğundan tahkikatın salimen yürütebilmek için 3 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

   Yargıç Hazan Aksun, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmasına emir verdi.