Usta yönetmen James Cameron, Terminatör 7 için bir senaryo kaleme aldığını açıkladı. 

Seri, 1984'te ölümcül bir cyborg'un, insanlığın kurtarıcısını doğurmadan önce Sarah Connor'ı ortadan kaldırmak için gelecekten geldiği Terminatör'le başlamıştı. 

1980'ler klasiğinin gişedeki cazibesi 1990'larda daha da başarılı bir devam filmi olan Terminatör 2: Mahşer Günü'nün (Terminator 2: Judgment Day) yolunu açtı.

İlk iki filmin başarısına rağmen Terminatör serisinde birbirini takip eden her devam filmi ve spinoff, tökezlemeler yaşayarak başarısız oldu.

Terminatör serisini canlandırmak için teşebbüsler yaşanırken, 2019 yapımı Terminatör 6: Kara Kader'in (Terminator: Dark Fate) başarısızlığı bardağı taşıran son damla oldu.

Schwarzenegger "Bıraktım" demişti

Terminatör rolünde yıldızlaşan Arnold Schwarzenegger, seriden kalıcı olarak ayrıldığını açıkladı.

76 yaşındaki aktör Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada seriye dönüşü için açık kapı da bırakarak şöyle demişti:

Seri bitmedi. Benim işim bitti. Dünyanın Terminatör söz konusu olduğunda farklı bir temayla yola devam etmek istediği mesajını açık ve net bir şekilde aldım. Birileri harika bir fikirle gelmeli.

Serinin yaratıcısı James Cameron ise, Terminatör 7 hakkında umut verici haberlerle öne çıktı.

Cameron da ecele etmiyor

Uzun süredir beklenen filmle ilgili en büyük gelişme 69 yaşındaki Cameron'ın, Terminatör 7 senaryosu üzerinde çalıştığını açıklaması oldu.

Bu umut verici habere rağmen, Cameron'ın kendisi de acele etmediğini itiraf etti. 

Hâlâ senaryo üzerinde çalıştığına dair verdiği ipuçlarının yanı sıra Cameron, projeyi tamamlamak için modern yapay zeka alanında daha fazla gelişme beklediğini de açıkça belirtti.

Cameron, Terminatör'ü beyazperdeye geri getirmek için can atıyor gibi görünse de film henüz onaylanmış değil.

Yazım aşamasında sıkışıp kaldı

Kanadalı yönetmenin kendi yorumlarından, Terminatör 7'nin şimdilik senaryo aşamasından bile çok uzakta olduğu anlaşılıyor. 

2023 itibariyle Terminatör 7, yapım öncesi ve yazım aşamasında kilitli kalmış durumda. 

Cameron, Avatar serisi ve Titanik (Titanic) de dahil olmak üzere gişe canavarı filmlerin aranan yönetmeni olsa da Terminatör 7, henüz herhangi bir stüdyonun yapım programına eklenmedi.