Lapta-Alsancak-Çamlıbel-Belediyesi (LAÇ) Başkanı Fırat Ataser, DSİ’de oluşan arızadan dolayı su konusunda hem belediye hem de halk olarak büyük mağduriyet yaşanıldığını belirtti. 
   Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ataser, yeni su kuyusu açmak için çalışma başlattıklarını duyurdu. 
   Ataser’in paylaşımı şu şekilde: 
   “Devlet Su İşleri’nde (DSİ) oluşan arızadan dolayı su konusunda hem belediye hem de halk olarak büyük mağduriyet yaşıyoruz ve anlaşılan yaşamaya devam edeceğiz.
   Lapta-Alsancak-Çamlıbel-Belediyesi olarak artan konut sayısından dolayı aylık 200-300 adet su sayacı takıyoruz bu da yıllık ortalama 2500-3000 adet arasında değişiyor.
   Türkiye’den (DSİ) su ülkemize geldiğinde biz belediyelere istediğimiz kadar suyu kullanabileceğimiz söylendi. Fakat biz ihtiyacımız kadar olan suyu alamıyoruz. Suyun geliş amacı su problemini tamamen çözmek amacında planlandı. 
   2011 yılında projelenme aşamasına geçip veriler toplandı. Yanlış şekilde plan ve projelendirme yapıldı.
   Gelişim gösteren bölgeler arasında yer alan Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi sınırları DSİ suyu konusunda ileriye dönük gerekli öngörü yapılmamıştır. Bu yüzden kısa zaman içerisinde çözülecek gibi değildir. 
   Kendi öz kaynaklarımız olan su kuyularımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha bugünlerde görmüş bulunmaktayız. Biz LAÇ Belediyesi olarak yeni su kuyusu açmak için çalışma başlattığımızı tüm halkımıza duyuruyoruz.”