Yeniboğaziçi’nin bir bölümü günlerdir su alamıyor. Geçitköy Barajı’daki pompa arızasından itibaren suyu kesik olan Yeniboğaziçi doğu bölgesi, arıza tamir edildikten sonra da su alamadı.
Kentin batı kısmına su verilmeye başlanmasına rağmen, Ambelya bölgesi olarak da bilinen doğu bölgesi susuzluk sorunu çekiyor. 
   Geçitköy’den Yeniboğaziçi kentinin Mağusa- İskele yolunun batı kısmına 5 gün önce su ulaşmasına rağmen, doğu bölgesine damla su gelmemesi, bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı.
  Her böyle sorun yaşandığında batı bölgesi depolarını doldurmadan, doğu tarafına asla su gitmediğini, bu sürenin 9-10 gün aldığını belirten vatandaşlar, “Bu hep böyle mi olacak? Yeniboğaziçi Belediyesi bu sorunu çözmeyecek mi?” diye sordu.
   Doğu bölgesi sakinleri, “Bayrama susuz girersek şaşmayız. Yeniboğaziçi Belediyesi’ni sorunu çözmeye çağırıyoruz” dedi. 
    Belediyeye şikayetlerini yaptıklarını ama hiçbir şeyin değişmediğini belirten bölge halkı, duyarsızlığa tepki göstererek, kentin bir tarafının su alıp diğerinin alamamasını “çifte standart” diye niteledi. 
   Son üç dört yılda yazları bazen 5 ay, bazen 3 ay, bazen 72 gün bölgenin su alamadığını ifade eden bölge halkı, “Artık yeter, bu çile bir son bulsun” dedi.

Editör: Erol Kanlıada