Ahmet KARAGÖZLÜ

   Görevden alınan Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran, Yeni Ercan Havalimanı’nın tamamlanmadan açılmasına karşı çıktığı için görevden alındığını belirtti. 
   BAĞIMSIZ Gazete'ye konuşan Buran, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ile Yeni Ercan Havalimanı’nın açıldığı tarihten itibaren sorun yaşadığını ifade ederek, “Terminalin tamamlanmadan açılmasına karşı çıktığım için ödüllendirildim” dedi. 
   Yeni havalimanına ICAO standartlarına uygun olmayan cihazların alınmasına da karşı çıktığını anlatan Buran, sürekli bunu direttiği için Erhan Arıklı’nın kendisini görevden aldığını dile getirdi. 
   “Erhan Arıklı beni görevden alarak benden öcünü aldı” diyen Buran, Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’ne Ercan İtfaiyesi’nde görevli lise mezunu bir itfaiyecinin alınacağının söylendiğini, ancak teşkilat yasasına göre söz konusu kişinin lise mezunu olmasından dolayı atanmasının mümkün olmadığını kaydetti. 
   Bahse konu kişinin aranan kriterleri karşılamadığını ifade eden Buran, “Ben yıllardır görevimi layığıyla yaptım, ödülüm de görevden alınmak oldu” dedi.