Joker ve Harley Quinn, devam filmi Joker: Folie à Deux'da izleyicilere serenat yapmaya hazırlanıyor. Ancak filmde yeni şarkıların yer alıp almayacağı ve kaç tane olacağı bir muamma.

"Çok iyi bilinen" 15 şarkı

Todd Phillips'in merakla beklenen devam filminin çekimlerinden haberdar olanlar, Variety'ye filmin "çok iyi bilinen" şarkıların en az 15 yeniden yorumunu içerdiği için "müzik kutusu gibi" olduğunu söyledi.

Bunlardan birinin Judy Garland'la özdeşleşen 1953 yapımı müzikal Asri Aşıklar'dan (The Band Wagon) That's Entertainment olduğu söyleniyor.

Bununla birlikte filmin son haline orijinal bir ya da iki şarkının eklenmesi için açık bir kapı var.

Şarkıları kimin kaleme alacağı ya da kimin söyleyeceğine ilişkin ayrıntılar bilinmiyor.

Kaynaklara göre, ilk Joker'in Oscar ödüllü bestecisi Hildur Guðnadóttir'in her şarkıya "kendine özgü, akıldan çıkmayan müzik tonlarını katacağı" söyleniyor. Warner Bros ise konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Benzerleri gişede başarılı olmuştu

Popüler şarkılara yer vermesiyle bilinen müzik kutusu müzikaller genellikle gişede başarı elde ediyor. Bunlara örnek olarak Mamma Mia! ve Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge) verilebilir. 2001 yapımı Kırmızı Değirmen, 8 dalda Oscar'a aday gösterilmişti.

Joker 2'nin geleneksel müzikal kalıplarını kırması bekleniyor.

Variety'nin haberine göre devam filminin bütçesi ilkinin hayli üzerine çıktı. Joker 60 milyon dolara çekilmişti. Devam filminin bütçesiyse 200 milyon dolara yaklaştı.

Venedik Film Festivali'yle görüşmeler sürüyor

Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan kazanan ilk Joker, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etmiş ve 11 adaylıkla Oscar'a damgasını vurmuştu.

Kaynaklara göre devam filminin prömiyerini bu yılki Venedik Film Festivali'nde yapması için görüşmeler yapılıyor.

Devam filminin oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix'in yanı sıra Harley Quinn rolünde Lady Gaga, Zazie Beetz, Ken Leung ve Steve Coogan yer alıyor. (Independent Türkçe)