Cumhuriyetçi Türk Partisi Lefkoşa Milletvekili Devrim Barçın, “Dar Gelirli İçin Ucuz Et Yalanı ve Mağdur Edilen Özel Sektör Çalışanları” konusunda konuşma yaptı.

Hükümetin, ithal etin dar gelirliler için ülkeye getirileceğine ilişkin açıklamalarını değerlendiren Barçın, dar gelirli insanları korumak için etin getirildiği söyleminin bilimselliğe dayanmadığını savundu.

Barçın, tartışılması gerekenin yoksullaşma olduğunu söyleyerek, emekli maaşı alanlara yönelik vergi miktarlarının makul bir rakama çekilmesi gerektiğini belirtti.

Elektrik zammına değinen Barçın, zamların dar gelirlinin korumasına yönelik herhangi bir çaba olmadığını gösterdiğini savundu.

Asgari ücrete işverenin yaptığı itiraza değinen Barçın, asgari ücrete yapılan itiraz ve üretilen kararın da gerçekleri yansıtmadığını, doğruların başka olduğunu ileri sürdü.

Barçın, yangın hazır kuvvet ekibinde çalışanların sözleşmelerinin İş Yasası’na aykırı olduğunu söyleyerek, uzman askerlerden sivil işlere geçenlerin sorunlarının da çözülmediğini, bu iki konunun cevabının ne olduğu sordu.

Editör: Onur Evrensel