CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “sahte diploma” soruşturması kapsamında bir polis müdürünün tutuklanmasının ardından Polis Genel Müdürlüğü'nden resmi bir açıklama yapılmamasına işaret ederek, bu durumun Polis Genel Müdürlüğü'nün itibarı açısından olumlu olmadığını ve teşkilatın itibarının zedelenmesine yol açacağını söyledi.
 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

“Bütün soruşturmaları polis yürütüyor. Soruşturmaların Polis Genel Müdürlüğü personeline uzandığına ilişkin haberler, hatta haberlerin ötesinde başka söylentiler de var ama henüz Polis Genel Müdürlüğü'nden resmi bir açıklama yok” ifadelerini kullanan Tufan Erhürman, bu durumun Polis Genel Müdürlüğü'nün itibarı açısından olumlu olmadığını vurguladı.

“Resmi açıklama yapılmadığı takdirde süreci söylentilerin yönetmesine, soru işaretlerinin oluşmasına, bu soru işaretlerinin sürecin bundan sonraki kısmına da yayılmasına ve teşkilatın itibarının zedelenmesine yol açılmış olacak” diyen Erhürman, Başbakanlık ve/veya Polis Genel Müdürlüğü'nden kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılmasının şart olduğuna vurgu yaptı.