Eski Demokrat Parti (DP) Başkanı ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş, geçtiğimiz günlerde bir gencin Rauf Raif Denktaş'ın anıtı önünde fotoğraf çekerek ilan vermesi konusuna işaret ederek, "Bilmeden yaptığı bir hareketle bu konuları kamuoyu ile paylaşma imkanı verdiği için" dedi.

Açıklama şöyle:

"Bir kaç gün önce bir genç arabasının satış ilanı için Denktaş anıtı önünde bir fotoğraf çekerek ilan verdi. Polis aileye ulaşarak şikayet dilekçesi talep etti. Yurt dışındaydım. Direkt bana ulaşmaları için pazaretesini beklemelerini istedim.

Ben ilgili gence teşekkür etmek isterim çünkü ordaki eksikliği bilmeden yaptığı bir hareketle ortaya çıkarmış oldu. Telefonda polise sorduğum soruları birda tekrar ediyorum.

1- Orası aile mezarlığımı yoksa devletin kurucusuna ait bir kamu yeri mi?

2- Aileden talep ettiğiniz şikayeti Cumhurbaşkanından, Başbakandan talep ettinizmi?

3- Bu makamlar şikayetçi değilse biz neden şikayetçi olalım?

4- Orada bekçi olarak duran polise "mezar odasının dışında hiçbir yere karışma diyen hangi makam?

5- Habersiz gelen misafirlere mezar odasını açması için bıraktığımız anahtarı aileye iade edin emrini veren hangi makam?

İlgili gence tekrar teşekkür ediyorum. Bilmeden yaptığı bir hareketle bu konuları kamuoyu ile paylaşma imkanı verdiği için. Aile ve Denktaş Vakfı adına şikayetimizin bu gençle ilgili değil , o bölgeye sahip çıkmayan yöneticileredir"