Yönetmen Taika Waititi'nin yeni Yıldız Savaşları (Star Wars) filmiyle ilgili bir haberi var.

Lucasfilm, üç yeni Yıldız Savaşları filmi çekileceğini doğrulamış ancak Taika Waititi'nin gizemli projesiyle ilgili fazla bilgi vermekten kaçınarak detayları gizli tutmayı tercih etmişti. 

O zamandan bu yana Lucasfilm'in patronu Kathleen Kennedy, Waititi'nin senaryo üzerinde çalışmaya devam ettiğini doğrulamıştı. 

Ancak projedeki ilerleme, Hollywood senaristlerinin grevi nedeniyle sekteye uğramıştı.

Entertainment Tonight'a konuşan Waititi, izleyicilere filminin halen yapım aşamasında olduğuna dair güvence verdi.

"Sanırım erteleyecekler"

48 yaşındaki yönetmen, "Şu anda hâlâ onlarla bir şeyler geliştiriyorum" diyerek projenin yapım aşamasının erken dönemlerinde olduğunu doğruladı:

Benim gibi onların da devam eden pek çok projesi var. Sanırım ben diğer projelerimi bitirene kadar bu işi erteleyecekler.

"4 senaryom daha var"

Kendisinin de üzerinde çalıştığı başka projeler olduğunu söyleyen Yeni Zelandalı yönetmen, sözlerini şöyle sürdürdü: 

Bitirmeye çalıştığım yaklaşık 4 senaryom daha var. Mesele şu ki, acele etmeden doğru olanı yapmak istiyorum. Bu filmi aceleye getirmek istemiyorum.

Yönetmenin açıklaması, Lucasfilm'in şimdilik Waititi'nin kendi hızında çalışmaya devam etmesine izin verdiğini ortaya koydu.

Aceleye getirmişti

Disney 2012'de Lucasfilm'i satın aldığında, sağlam temeli olmayan bazı fikirlere yeşil ışık yakarak Yıldız Savaşları filmleri konusunda acele etmek gibi bir hata yapmıştı. 

Örneğin Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (Solo: A Star Wars Story) tek bir sahneye dayanıyordu ve ses getirmemişti.

Yıldız Savaşları'nın devam filmi üçlemesi aceleye getirilmiş gibi görünüyordu ve Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi (Star Wars: The Rise of Skywalker) de ağır eleştirilere maruz kalmıştı. 

Lucasfilm dersini almış

Eleştirmenlere göre Lucasfilm, bu hatadan ders almış gibi görünüyor ve Waititi'ye gizemli Yıldız Savaşları filmi üzerinde çalışmaya devam etmesi için bolca zaman veriliyor. 

Bu da efsanevi serinin işleri aceleye getirmekten gerçekten kaçınmaya kararlı olduğunu gösteriyor.