Girne’de polisin hırsızlık meselesi kapsamında bir evde gerçekleştirdiği aramada tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan F.G.J. ile ülkede ikamet izinsiz kaldıkları belirlenen P.D.T., L.T.O. ve E.N.K. bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve 3 gün tutukluluk emri aldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şehadet veren Polis Memuru Mert Gültuna, olguları aktardı.

  Polis, 1 Eylül 2023 tarihinde, 21.30-22.00 arasında Girne'deki bir ikametgahta, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube Amirliğinde görevli bir polis ekibi tarafından yürütülmekte olan “Sirkat” meselesi ile ilgili olarak mahkeme emri ile arama yapıldığını belirtti.

   Polis, yapılan aramada aynı adreste sakin zanlı F.G.J.’nin yatak odası içerisinde üzerinde Hint keneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan, 1 adet plastik öğütücü ve ikametgahın salon kısmında folyo kağıt içerisinde yaklaşık 0,5 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek emare olarak alındığını söyledi.

  Zanlının tutuklandığını ve yapmış olduğu beyanlarının teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini dile getiren Polis, söz konusu evde zanlı ile birlikte kalan ve ülkede kaçak oldukları tespit edilen zanlılar P.D.T., L.T.O. ve E.N.K.’nin de suçüstü tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Polis, zanlıların aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler olduğunu ve zanlıların yapmış oldukları beyanların teyit ve tekzip edileceğini ifade ederek, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şehadeti değerlendiren Yargıç Seran Bensen, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)