26 Temmuz'da vizyona girecek "Deadpool & Wolverine" filmi, Ryan Gosling'in Deadpool karakteriyle Hugh Jackman'ın Wolverine karakterini ilk kez bir araya getirecek. Merakla beklenen film bu karakterleri Marvel Sinematik Evreni'ne dahil ederken, MCU dışındaki birçok Marvel karakterinin sürpriz cameolarının da filmde yer alması bekleniyor.

Yönetmen Shawn Levy, oyuncu Karan Soni ve diğerleri, filmin alışılagelmiş Deadpool tarzı meta mizahla birlikte eski Fox - Marvel serilerine bir tür veda olarak görüldüğünü ima ettiler. Şimdilik sadece Jennifer Garner'ın Ben Affleck başrollü "Daredevil" filmindeki Elektra rolüne geri döneceği resmen açıklandı. Diğer karakterler konusunda ise spekülasyonlar sürüyor.

X-Men filmlerinden hangi karakterlerin filmde yer alabileceği hayranlar tarafından tartışılmaya devam ederken, Cyclops'u canlandıran aktör James Marsden, görünüşe göre ağzından kaçırmaması gereken bir detayı kaçırdı.

Michael Keaton'ın yönettiği “Knox Goes Away” filminin tanıtımını yapan Marsden, The Playlist'in The Discourse podcast'inde çizgi roman maceraları hakkında konuştu ve şunları söyledi:

"Bunu sürekli duyuyorum. Birisi bana sormadan sokakta yürüyemiyorum, bu yüzden bu konuda çok fazla konuşma olduğu açık. Eğlenceli olurdu. [...] Aslında [Sonic 3]'ü yeni tamamladık. Biz Aslında Pinewood'daki Deadpool sahnelerinin yakınındaydık. [...] Evet, bu biraz Pandora'nın kutusu."

Yayına göre Marsden, konuyu Sonic 3'e geri getirmeye çalışmadan önce verdiği bu yanıtla "görünüşe göre gerçek zamanlı olarak söylediklerinden pişmanlık duyuyordu." Marsden'ın bu konuyu "Pandora'nın kutusu" olarak adlandırması ve kesin bir cevap verme konusundaki isteksizliği, role geri döneceğini düşündürebilir. Sonuçta Marvel, yıldızlarının spoiler konusunda ağzı sıkı kalmasını seviyor.

Ayrıca Cyclops, "Deapool & Wolverine"de yer alma ihtimali sıklıkla gündeme gelen bir karakter olduğundan, Marsden'in sözleri aslında şaşırtıcı değil. Gerçekten filmde olup olmadığını ise Temmuz'da öğrenebileceğiz.