Lefkoşa’da bir iş yerine giderek ortalığı dağıttıktan sonra işletme sahibini ölümle tehdit ederek 20 bin dolar para istediği tespit edilen 4 kişi tutuklandı.

   “Çalmak Kastıyla Tehditle Mal İsteme”, “Mülke Tecavüz”, “Şiddet Tehdidi” ve “Kasti Hasar” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar H.Ç. (E-25), M.P. (E-27), M.K. (E-31) ve E.B. (E-19) Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Polis Çavuşu Mustafa Özmüezzin, olayla ilgili olguları aktardı.

   Özmüezzin, 30 Ağustos 2023 tarihinde, saat 15.30’da Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde finans alanında faaliyet gösteren bir iş yerine giden kimliği meçhul üç erkek şahsın, konu işletmede eğitim müdürü olarak görev yapan çalışana, “o sırada iş yerinde bulunmayan genel müdürü” defalarca sorup, aranmasını istedikten sonra genel müdüre ulaşamamaları üzerine çalışanın masasının üzerinde bulunan bilgisayar monitörüne kasten ve kanunsuz bir şekilde yumruk atıp kırdıklarını söyledi.

   Polis, zanlıların çalışana, “Biz üç kişiyiz, tekrar geleceğiz” deyip, işletmeden ayrıldıktan sonra işletme sahibinin kullanımındaki Whatsapp hattına birçok yabancı hattan “yazılı ölüm tehdidi” mesajı geldiğini ve işletme sahibinden 20 bin ABD Doları para istediklerini ve parayı vermediği takdirde iş yerine gönderilen kişilerin her geçen gün artacağını yönünde konuşmalar yapıldığını anlattı.

   Polis, işletme sahibinin şikayetçi olduğuna dair ifade verdiği esnada dahi zanlıların, tehditle para istediğini ve kendisinin de bu görüşmeye tanık olduğunu açıkladı.

   Polis, kamera görüntülerinin incelendiğini, iş yerine giden H.Ç., M.P., M.K. ve E.B.’nin tespit edilerek 31 Ağustos 2023 tarihinde tutuklandığını belirtti.

   Polis, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini ifade ederek zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi. (KAMALI HABER)