Lefkoşa ve Alayköy bölgelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen “Zehir Operasyonu”nda tasarruflarında 30 gram kokain, yaklaşık 20 gram hintkeneviri, 490 adet hap ve yüklü miktarda para bulunan zanlılar B.E. ile A.V., bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Mahkeme, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şehadet veren Polis Memuru Murat Kermeoğlu, olguları aktardı.

   Polis, 10 Şubat 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından zanlı B.E’nin ikametgahında yapılan aramada 30 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 190 adet uyuşturucu haplar ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet siyah renk hassas terazi ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rolü şekline getirilmiş 10 TL kağıt  para uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 24 bin TL , 650  Dolar ile 1100 Euro nakit para bulunarak emare alındığını söyledi.

    Polis, tutuklanan zanlının ifadesinde Alayköy’de uyuşturucuları saklamak için bir evinin bulunduğunu itiraf ettiğini açıkladı.

   Zanlının Alayköy’deki evinde 20.45-21.10 saatleri arasında yapılan aramada 180 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 300 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hapların bulunarak emare alındığını dile getiren Polis, zanlının yanı sıra Alayköy’deki evde kalan A.V.’nin tutuklandığını ifade etti.

   Polis, zanlı B.E.’nin ifadesinde uyuşturucu maddeleri 2023 yılı Aralık ayında 56 gram hintkeneviri ve 400 adet hap olarak getirdiğini itiraf ettiğine işaret ederek, zanlının hintkeneviri ve hap sattığını ve bu iş karşılığında para aldığını itiraf ettiğini vurguladı.

   Zanlı B.E.’nin ifadesinde A.V.’nin suçsuz olduğunu, kira ödemesin diye evde kalmasını sağladığını, sakladığı uyuşturuculardan haberi olmadığını söylediğini aktaran Polis, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların beyanlarının araştırılacağını ve emarelerin analize gönderileceğini dile getirdi.

   Polis, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, istenilen tutukluluk emrini verdi. (Kamalı Haber)