Gazimağusa- Salamis anayolunda bulunan Paşam Market sahibi ve işletmecisi olan Gökay Soğancı ile   kızı Simge Soğancı, hırsızlık yaparken yakaladıkları genç bir çifti polise teslim etmedi, nasihat edip serbest bıraktı.

    Ülkemize 10 gün önce iş bulmak için gelen ama iş ve kalacak yer bulamayan genç çift, aç kalınca hırsızlık yaptı.  Market sahipleri, genç çifte çaldığı ürünleri de vererek, “Bir daha böyle şeyler yapmatın” diye nasihat etti. Suçüstü yakalanan genç çift gözyaşlarına boğuldu ve Gaziantep’ten 10 gün önce geldiklerini iş ve kalacak yer bulamadıkları için zorda kaldıklarını söyledi.

“ÜÇ GÜN TAKİP EDİP YAKALADILAR”

   Gökay Soğancı ile   kızı Simge Soğancı, 3 gündür kameradan takip ettikleri iki müşterinin, 3 gün arka arkaya marketten çeşitli ürünleri çalarak, çantalarına atıp gittikleri tespit etti.

   Bugün yine markete gelen ama takip edildiklerinden habersiz olan çift, çaldıkları ürünlerle marketten çıkarken Gökay Soğancı tarafından durdurulup, çalıntı mallarla suçüstü yakalandı.

     Gökay Soğancı, müşterilerine nasihat edip, yaptıklarının yanlış olduğunu belirterek, “Sizi polise teslim etsem, tutuklanacaksınız. Çok zorluk yaşayacaksınız.  Bir daha böyle şeyler yapmayın” dedi. Soğancı, çaldıkları ürünleri de çifte verdi.

     Gözyaşlarına boğulan genç çift, Gaziantep’ten 10 gün önce geldiklerini, iş bulamadıklarını kalacak bir yerleri de olmadığı için zora düştüklerini, yakında geri döneceklerini söyleyip, özür diledi.

   Marketteki diğer müşteriler, market sahiplerinin bu genç çifte nasihat edip serbest bırakmasını takdirle karşılayıp “Aç insanın halinden anlamak güzel bir davranış” dedi. (Ergün YAHAT)

Editör: Batuhan Borakan