Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Nevzat Özkunt, topluma verilen sözler ve vaatlerin tutulabilecek vaatler olması gerektiğini söyledi. 
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özkunt, "Ben ve partim" egosunun terk edilmesi gerektiğini ifade etti. 
Nevzat Özkunt'un paylaşımı şöyle:
"Samimiyet... Siyasete ve siyasetçiye olan güvensizliğin kaynağı 'samimiyet yoksunluğu' ve 'seçilene kadar ölçüsüz vaadler, seçildikten sonra sözlerin yerine getirilmemesi' ve 'siyasetin bir statü elde etme yeri ve çıkar odaklı olması' değil midir?
Hal böyle iken konfor alanından asla taviz vermeden ,bu kaostan çıkış yolunun 'biz iktidara geleceğiz, sizi kurtaracağız' veya 'erken seçim olacak, ülke kurtulacak' retoriği size samimi geliyor mu? Bu söylemler toplumda heyacan yaratıyor mu?
Samimiyetle ve toplumla birlikte ülkenin gerçeklerini ortaya koymak, acı reçeteyi ve özveriyi de içerecek çıkış yollarını tartışarak birlikte bulmak olmalı. 'Önce ülke ve toplum' gailemizi insanımızla birlikte taşımalıyız. İrademizi atanmışlardan geri almak birinci öncelik elbette. Sonra eğitim, sağlık, ekonomi, yolsuzlukların hesabının sorulması, hesap verebilir ve şeffaf ve liyakatı esas alan bir kamu yönetimi, vatandaşlıklar, adil vergi dağılımı, sosyal devlet. Hepsinde çözüm yolları var ve yeni vizyonla çözüm mümkün. Verilen sözler ve vaadler tutulabilecek vaadler olmalı. 'Ben ve partim' egosu terk edilmeli. Aksi halde başaramazsak yine 'Ali gider, Veli gelir'
Ve geçmişte olduğu gibi değişen hiçbir şey olmaz.
Toplumsal yok oluşun ve çürümüşlüğün önüne geçecek siyasete güveni tesis edecek başka formülü olan varsa buyursun söylesin. Kurulu düzenin üzerine cesaretle ve tüm yurtseverlerle birlikte yürümekten başka çözüm yolu yoktur."