Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ziya Öztürkler, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya'nın mecliste kendi hakkında ortaya attığı iddiayla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Öztürkler, “Veremeyeceğim hesap yoktur” dedi.

Ziya Öztürkler’in paylaşımı şöyle:

“Keşke Doğuş Hanım sorsaydı....

Birincisi ilgili izni benim verme yetkim yok. İkincisi bu şikayet üzerine ben arandığımda milletvekiliydim ve paşa paşa gidip polise ifade verdim. Bizzat her şeyin araştırılmasını da talep ettim. Polis tüm ayrıntılarıyla konuyu soruşturmuştur.

Yedi yıl boyunca onurumla görev yaptım. Tüm üniversitelerden de açıklama bekliyorum. Hangi rektör veya mütevelli heyeti başkanıyla bir kirli pazarlığım varsa açıklasınlar. Sadece ülkeme hizmet ettim. Alnım açık, kendi kişisel menfaatim için tek bir kuruşum yok. Halka açık bir restorandın park yerinde ilgili kişi kendi yazmış olduğu kitaplarını bana verirken gayet doğal çekilen görüntüler üzerinden birtakım mesnetsiz iddialar ortaya attılar. Bu iddiaları ortaya atanlar ise üniversiteyi soyan kişiler olmuştur.

Hesaplarım ortada, mal varlığım ortada, her şeyim açık, hesap veremeyeceğim hiçbir şey yok. Polis teşkilatına da her türlü açıklamayı yaptım, ilgili teşkilatta her türlü soruşturmayı yaptı. Vekil kimliğime de sığınmadım.

Doğuş Hanıma gelince Sen daha Ziya Öztürkler'i tanımadın, geçmişimi belli ki kim olduğumu da bilmiyorsun. Araştırıp öğren, bir vekil olarak araştırmadan sormadan bu kadar basit mi meclis kürsüsünden konuşmak? Yazık sana....

YÖK heyetinin burda olduğu, komite başkanlığını yaptığım bu dönemde birtakım çevrelerin benimle ilgili gündem oluşturmaya çalışmaları da çok ilginç değil mi?

Acaba çekinceleri ne bilemedim?

Benimle uğraşanlara açık açık söylüyorum. Veremeyeceğim hesap yoktur. Ben itibarımı halktan, ahlaki terbiyemi ailemden ve öğretmenlerimden aldım, Doğuş Derya'dan değil....”