Bisiklet tutkunlarının da hasreti sona erdi. Geleneksel İskele Festivali’nin kıymetli bir parçası olan Benon Dervişler Bisiklet Yarışması’nın bu yıl 24.’sü düzenlendi. İskele Ecevit Meydanı’nda başlayıp, yine aynı noktada son bulan ve 2 etaptan oluşan yarışlarda pedallar birincilik için çevrildi.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışların finalinde dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

BENON DERVİŞLER BİR KEZ DAHA ANILDI

18 yaşındayken katıldığı Geleneksel İskele Festivali’ndeki yol koşusunda birinci olan, bisiklet sporunun çeşitli kategorilerinde de dereceleri bulunan ancak 29 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Benon Dervişler İskele’de anılmaya devam ediyor.

İskele Festivali kapsamında bu yıl 24.’sü düzenlenen Benon Dervişler Bisiklet Yarışmasında onlarca  kişi yine birincilik için ter döktü.

PEDALLAR BİRİNCİLİK İÇİN ÇEVRİLDİ

İskele Belediyesi’nin katkılarıyla, Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu’nun himayeleriyle düzenlenen Benon Dervişler Bisiklet yarışması 9 kategoriden oluştu.

Yarışın sonunda ödüller İskele Belediyesi Meclis Üyeleri Seymen Yılmaz, Eray Gaksan, Benon Dervişler’in ailesi ve Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu Başkanı Besim Tel tarafından verildi.

Kategoriler ve kazananlar şöyle:

Paralimpik Sporcu

Mehmet Kaptan Debreli

 Hib Erkek

1.Rophoel Sebastian Zimmar

2.Erşan Karagil

 Master 1 Kadın

1.Sevim Yıldız

 Genç Kadın

1.Dilara Gölcük

2.Aleyna Çolik

Elit Erkek

1.Taçam Gökbörü

2.Joson Robert Wolker

3.Edis Bağzıbağlı

 Genç Erkek

1.Karam Kıcım

2.Enes Tekkanat

3.Asım Erk Cellatoğlu

Master 1 Erkek

1.Mehmet Öngün

2.Kemal Özen

 Master 2 Erkek

1.Ali Sükan

2.Salih Kopca

3.Şafak Güngör

Master 3 Erkek

1.Bilal Bitirim

2.Mehmet Beyaz

3. Mehmet Metin Şenova

Bi̇si̇klet Yarişmasi1Bi̇si̇klet Yarişmasi 6Bi̇si̇klet YarişmasiBi̇si̇klet Yarişmasi 5Bi̇si̇klet Yarişmasi 4Bi̇si̇klet Yarişmasi 3

Editör: Yasemin Canbaz