Minareliköy’de operasyon düzenleyen polis, bir kişinin tasarrufunda tabanca, tabancaya ait iki adet şarjör ve toplam 6 adet canlı mermi ele geçirildi; olayla ilgili iki kişi tutuklandı.

Zanlılar M.Y.C. ile E.Y., “Kanunsuz Ateşli Silah İthali Tasarrufu ve Taşıma”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarruf ve Taşıma” suçlarından mahkemeye çıkarıldı.

Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ozan Kuşak, mahkemede olayla ilgili olguları aktardı.

Kuşak, 16 Nisan 2024 tarihinde, saat 09.00 raddelerinde, Minareliköy’de faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’in otopark alanında alınan bir ihbar üzerine polis ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirildiğini söyledi.

Operasyon kapsamında, jeep araç içerisinde yolcu olarak bulunan M.Y.C.’nin belinde beyaz zarf içerisinde Türkiye'den izinsiz olarak ithal edip kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurup taşıdığı Hırvatistan yapımı XDM Elite marka 9 mm’lik tabanca, 6 adet 9 mm’lik canlı mermi ile 1 adet 14'lük kısa, 1 adet 25’lik uzun şarjör tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Polis, zanlı M.Y.C.’nin yanı sıra araç sürücüsü E.Y.’nin de tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Kuşak, zanlı M.Y.C.’nin Girne’deki evinde yapılan aramada Çekoslovak yapımı 7.65 mm silah ile silaha ait şarjör de ele geçirildiğini belirtti. Polis, zanlıların gönüllü ifade verdiğini, bu ifadelerin araştırılacağını açıkladı.

Polis, bulunan silahların balistik incelemeye gönderileceğini, incelenecek kamera görüntülerinin olduğunu belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğine dikkat çeken polis, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)