Girne Belediyesi Başkanı Murat Şenkul Girne Antik Liman’ın kapalı kaldığı dönemde her anlamda Girne için önemini bir kez daha anladıklarını ifade etti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şenkul, “Bu sebeple limanla ilgili bolca paylaşımlar yaparak, yatırım yaparak, öncelikle kendi vatandaşlarımızın ve doğal olarak turistlerin de keyifle zaman geçireceği bir mekan olarak kalması sağlama hedefimiz var” dedi.

Şenkul’un paylaşımı şöyle:

 “Antik Liman bizim gözbebeğimiz, tadilat sebebi ile kapalı kaldığı dönemde her anlamda Girne için önemini birkez daha anladık diye düşünüyorum.

Bu sebeple limanla ilgili bolca paylaşımlar yaparak, yatırım yaparak, öncelikle kendi vatandaşlarımızın ve doğal olarak turistlerin de keyifle zaman geçireceği bir mekan olarak kalması sağlama hedefimiz var.

Takdir edersiniz ki  Girne’mizdeki ve Antik Liman bölgesindeki sorunları bizler de çok net biliyor ve görüyoruz ama güzellikleri öne çıkararak bölgemize karşı oluşan ilginin artması için uğraşıyoruz.

Bu noktadan hareketle özellikle bölgedeki vatandaşlarımızdan isteğimiz, gördükleri sorunları bizlerle(Belediye), güzellikleri ise herkesle paylaşmalarıdır.

Sahip olduğumuz elması(antik liman) parlatmanın bize faydası olur zararı olmaz.

Özetle paylaşımlarımıza bakıp bizi Pollyana zannetmeyin, sorunları elbette farkındayız ancak yönettiğimiz şehrin daha hızlı ayağa kalkması için ortak paydalar ve hedefler yaratmak için çalışıyoruz.

An itibarı ile antik limanımız yine muhteşem”