Gazimağusa Belediyesi Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, Mağusa’ya bağlı 23 okulda ot temizliği, ağaç ve çit budaması yapıldığını söyledi.

   Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Uluçay, okullarda1 hafta arayla 2 kez böcek ilaçlama çalışmaası da yapıldığını, 23 okulda toplam 127 su deposunun da uzman ekipler tarafından temizlenip klorlandığını belirtti.

   Uluçay, belediyenin aldığı emlak vergilerinin yüzde 15’inin, yani yaklaşık 650 bin TL’nin Eğitim Bakanlığı’nın önerdiği iki okuldaki çatı izolasyonu çalışmaları için kullanıldığına da dikkat çekti.

   Süleyman Uluçay’ın paylaşımı şöyle:

   “Mağusa’mıza bağlı olan 23 okulumuzda ot temizliği, ağaç budamaları, çit budamaları yapıldı.

   Okullarımızın 1 hafta arayla, 2 kez böcek ilaçlama çalışmaları bitti, 23 okulumuzda toplam 127 su deposu uzman ekipler tarafından temizlendi ve klorlandı.

   Yasal olarak eğitime harcamamız gereken rakam olan topladığımız emlak vergilerinin yüzde 15’i yaklaşık 650 bin TL’ye denk geliyordu; bu rakamı Eğitim Bakanlığı’nın önerdiği iki okuldaki çatı izolasyon çalışmaları için kullanıyoruz.

   Bunun dışında okullarımıza yaptığımız tüm bakım ve onarım çalışmalarını yine belediyemizin bütçesinden karşılıyoruz.

   İstiyoruz ki; çocuklarımız okullarına güvenli ve huzurlu bir ortamda başlasın. 9 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek ‘Okul Başlıyor Pazarı’ için MAGEM’lerde bağışları toplamaya devam ediyoruz.

   İnanıyorum ki birlik, beraberlik ve dayanışma içinde şehrimizi hep beraber iyileştireceğiz…”