Başbakan Ünal Üstel, Geçitköy’de incelemelerde bulunuyor.

Başbakan Ünal Üstel, iki günden beridir Meteoroloji Dairesi’nin halka yağış miktarıyla ilgili uyarıda bulunduğunu söyledi.

Üstel, hükümet olarak dünden itibaren tüm bölgelerde İlçe Emniyet Kurullarını faaliyete geçirdiklerini ve merkezde de “kriz masası” kurduklarını ifade etti.

Akşamdan beri devam eden fırtınanın birtakım hasarlara neden olduğunu belirten Üstel, herhangi bir can kaybının yaşanmadığına dikkat çekti. Üstel, fırtınanın maddi hasara neden olduğunu belirtti.

Başbakan Üstel, Geçitköy’de metrekareye düşen yağış miktarının oldukça yüksek olmasından dolayı “sel felaketi” yaşandığını kaydederek bu felaketten dolayı da Sivil Savunma, polis, kaymakamlık ve belediye ekiplerinin seferber olduğunu söyledi.

Üstel, bir aracın “sele kapıldığını” ancak herhangi bir an kaybı yaşanmadığını vurguladı.

Aracın sele kapılmasının ardından Sivil Savunma ekiplerinin araçtaki kişiyi kurtardığını belirten Üstel, söz konusu aracın ise yarın kurtarılacağını dile getirdi.

Üstel, Geçitköy’de mahsur kalan insanların ise 1 saate kadar tahliye edilerek daha emniyetli bir yere götürüleceğini söyledi.

Başbakan Üstel, vatandaşlara mümkün oldukça dışarı çıkmama çağrısında bulundu.