Güren TİLKİ

   Gemikonağı’nda bir evde ayakkabı içerisinde uyuşturucu madde tespit edilmesiyle ilgili polis soruşturması devam ediyor.

   Uyuşturucu madde tasarruf etmekle suçlanan zanlı L.D.C.A.’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

   Oturumları Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada Lefke Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Samet Sıdal, olayla ilgili olguları aktardı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sıdal, zanlının “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” ve “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Polis, 31 Ağustos 2023 tarihinde, Gemikonağı’nda sakin zanlı L.D.C.A.’nın (K-26) ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ile Lefke Karakolu’na bağlı ekip tarafından arama yapıldığını söyledi.

   Polis, yapılan aramada, ikametgahın yatak odası içerisinde zanlıya ait ayakkabı içerisinde, beyaz kağıda sarılı, ayrıca bir kısmı da foil kağıda sarılı bir şekilde yaklaşık ağırlığı 1,5 gram Hintkeneviri olduğuna inanılan madde tespit edildiğini ve zanlının suçüstü tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının söz konusu uyuşturucu maddeyi satın aldığı kişinin arandığını belirten polis, zanlının ikametgahındaki salonda bulunan masanın üzerinde de 6 bin 485 TL ile 111 dolar nakit para bulunduğunu ifade etti.

   Polis, söz konusu paranın akıbetinin de araştırılması gerektiğini belirterek zanlının verdiği ifadenin de teyit ve tekzip edileceğini söyledi.

   Polis, alınacak ifadeler ve incelenecek kamera kayıtlarının da bulunduğuna dikkat çekerek zanlı aleyhinde ek tutukluluk emri talep etti.

.  Yargıç Özge Uğraşın, zanlının 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.