Ülkemizin en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanserle ilgili farkındalığı artırmak ve genç nesilleri bilinçlendirmek amacıyla Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması'nın 21. ödül töreni, 17 Nisan Salı günü İsmet Vehit Güney Sergi Salonu'nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törende toplamda altmış altı öğrenci ödül aldı.

Ödül Töreni, KKTC Sağlık Bakanlığı Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü ve aynı zamanda Vakıf Mütevelli Heyeti üyesi olan Dr. Cenk Soydan, yarışma sponsoru olan Commercial Insurance Ltd. Genel Müdürü Erinç Karakaş, Yarışma Juri Üyeleri, Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyeleri ve Vakıf Personellerinin yanı sıra yarışmaya katılım gösteren okullar ve ailelerin katılımı ile saat 14:00’da gerçekleştirildi. Yarışmaya toplam bin yüz altmış bir eserle otuz sekiz okul katıldı.

Protokol tarafından yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirilen ödül töreni sonrasında öğrenciler tarafından yapılan resim sergisinin açılışı yapılarak sergi, misafir ve katılımcıların görüşüne sunuldu.