Cengizköy’de bu sabaha karşı bir kişinin ağır yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasının ardından bölge sakinleri söz konusu yolda hız kesici hiçbir önlem olmadığını, hız tespit kamerasının da yanlış yere yerleştirildiği eleştirisinde bulundu.

    Bölge sakinleri, 10 Ocak 2023’te devreye giren hız tespit kamerasına rağmen, Cengizköy yolunda çok sayıda kaza meydana geldiğini belirtti. Hız tespit kamerasının yanlış bir yere konulduğunu savunan bölge halkı, bu sabaha karşı meydana gelen trafik kazasının ardından konuyu yine gündeme getirdi.

   Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri ve Trafik Şube Amiri Cevdet Demirel, kaza sonrası bugün olay yerinde titiz bir çalışma yaptı. Kazanın olduğu yerde incelemelerde bulunan polisler, bölgede bulunan kameraları da inceleyerek rapor tuttu. Polisin olay yerinde inceleme yaptığı esnada, bölgedeki vatandaşlar da polise şikâyetlerini iletti.

   BAĞIMSIZ GAZETE’ye konuşan bölge halkı, konuyu yeniden gündeme taşımak için imza kampanyası başlatacaklarını ve şikâyetlerini Lefke Karakolu’na ileteceklerini anlattı. Bölge halkı, burada ciddi kazaların devam ettiğini, bir örneğini bu sabaha karşı yaşadıklarını dile getirdi.

CENGİZKÖY KAMERA (7)CENGİZKÖY KAMERA (8)CENGİZKÖY KAMERA (9)CENGİZKÖY KAMERA (10)CENGİZKÖY KAMERA (1)CENGİZKÖY KAMERA (2)CENGİZKÖY KAMERA (3)CENGİZKÖY KAMERA (4)CENGİZKÖY KAMERA (5)CENGİZKÖY KAMERA (6)