Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Türkiye’ye giriş yapamayan TDP Mali Sekreteri Evrim Hınçal ile ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erhürman, “G82, N82... Türkiye ile Kıbrıslı Türkler arasındaki ilişkilerin bu kod numaralarının içine hapsedilmesi, insanlarımızın tabi tutuldukları işlemlerin gerekçelerini bile öğrenememesi, minicik çocukların havaalanlarında yaşadıkları endişeler,  gözyaşları kabul edilebilir şeyler değil” dedi.

Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Pek çoğumuzun yakından tanıdığı, neyi yaptığını, neyi yapmadığını, yapmayacağını çok iyi bildiğimiz diğer insanlarımızdan sonra şimdi de sevgili Evrim Hınçal ve ailesi...

G82, N82... Türkiye ile Kıbrıslı Türkler arasındaki ilişkilerin bu kod numaralarının içine hapsedilmesi, insanlarımızın tabi tutuldukları işlemlerin gerekçelerini bile öğrenememesi, minicik çocukların havaalanlarında yaşadıkları endişeler, gözyaşları kabul edilebilir şeyler değil.

Bu ülkeyi yönettiğini iddia edenler bir yana, KKTC-TC ilişkilerinin doğru zeminde iyi ilişkiler olması gerektiği kanaatinde olan hiç kimse açısından bu sorunun görmezden gelinmesi, çözümsüz bırakılması düşünülemez.”