Kıbrıs Kadın Öyküleri Derneği (KÖDER) belgesel çekimi, kitap basımı ve sergisinin açılması üzerine yoğunlaşan projelerini ülkemizde faaliyet gösteren bankalara aktarma ve destek turlarını sürdürüyor.

Hayatımıza değer katan kadınlarımızla ilgili 23 belgeselin çekimlerini tamamlayan, her biri 41 kadınımızın hayatını anlatan yazılarla görsellerden oluşan “Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız” kitabının 3.’sünün basımını tamamlamak üzere olup Yaz aylarında toplumla buluşturmaya hazırlanan ve 2025 yılı içerisinde çıkarmayı planladığı 4.kitapta yer alan kadınlarımızın fotoğrafları ve kişisel eşyalarından oluşan “Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız- 41 Kadın 41 Hayat” Sergisi için de çalışmalarını sürdüren KÖDER, toplumda her geçen gün daha da artan ilgi gören projelerini en geniş kesime ulaştırmak amacıyla toplumda sanata ve kültüre destekleriyle de öne çıkan bankalara ziyaretlerini Kıbrıs Vakıflar Bankası ile sürdürdü.

KÖDER, Kıbrıs Vakıflar Bankası YK Başkanı Topaloğlu ve Müdürü Özorun’u ziyaret etti

KÖDER Başkanı Şenay Ekingen ve bazı yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Kıbrıs Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ecem Topaloğlu ve Kıbrıs Vakıflar Bankası Müdürü Ahmet Özorun’u makamında ziyaret etti.

“Toplumda öncü olan çalışma ve projelerimizi Vakıflar Bankası yönetimine aktarmaktan mutluluk duydum”

KÖDER Başkanı Şenay Ekingen toplumda alanında bir ilk ve öncü olan dernek çalışmaları ile ilgili bilgi verirken toplumda her geçen gün derneğin çalışmalarına olan ilginin artmasının gönüllülük ilkesi ile çalışan tüm KÖDER yönetimini mutlu ettiğini kaydetti.

Bu ilgilinin sektörel olarak da genişlemesinin KÖDER’in çalışmalarının ne kadar doğru bir zeminde ilerlediğinin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Başkan Ekingen, ülkedeki kültür-sanata değer veren bankalar içerisinde üst sıralarda yer alan Kıbrıs Vakıflar Bankası’na da derneğin çalışmalarını aktarmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek banka ile işbirliği içerisinde ortak eserlere imza atmayı arzuladıklarını da sözlerine ekledi. KÖDER ziyaret sırasında Kıbrıs Vakıflar Bankası yöneticilerine “Hayatımıza Değer Katan Kadınlarımız” kitabını da takdim etti.

Editör: Yasemin Canbaz