Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu tarafından, 04 Şubat 2024 Pazar günü 08:30-12:00 saatleri arasında, Metehan-Alayköy Çevre Yolu üzerinde bulunan Sevgi Çemberi ile Lefkoşa-Güzelyurt Anayolu üzerinde bulunan Yılmazköy Alt Geçidi arasındaki yol güzergahında bisiklet yarışı gerçekleştirilecek.

Belirtilen tarih ve saatler arasında, bisikletli sporcular Metehan-Alayköy Çevre Yolu üzerinde bulunan Sevgi Çemberinde yarışa başlayıp, çevre yolunu takiben Alayköy Ağıllar Çemberinden Lefkoşa-Güzelyurt Anayolu’na çıkılacak ve Güzelyurt istikametine devam edilerek Yılmazköy Alt Geçidine ulaştıktan sonra buradan geri dönüp, aynı yol güzergahını takip ederek Sevgi Çemberine gelinecek ve yarış  burada bitecek.

Yarış süresince bisikletli sporculara Polis Eskortu eşlik edecek olup, geçilecek güzergahtaki tüm çember ve kavşaklar polis tarafından kesilerek araç trafiğine kapatılacak.

Bisiklet Yarışı devam ettiği sürece, bahse konu yol güzergahını kullanacak olan sürücülerin kendileri ile sporcuların can ve mal güvenlikleri açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri, ayrıca trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle rica olunur.