Hayat karmaşasında birçok farklı rolü aynı anda idare etmeye çalışmak sizi yoruyor zaman zaman mutsuz ediyor olabilir. Peki mutluluğu nasıl yakalayabilirsiniz?

ÜZERİNDE DURMAYIN

Mutluluğu yakalamaya gereğiden fazla odaklanmak mutsuzluk kaynaklarının başında geliyor. Bu sebeple mutluluğu kayıp bir durummuş gibi düşünmek yerine; kendinizi mutlu edecek aktiviteler bulmalısınız.

SADELEŞİN

İhtiyaç duymadığınız her şeyi bir kenara bırakın. İşinize yaramayan eşyalardan kurtulmaya başladığınızda; eski düşünceleriniz, gelecek ile ilgili kaygılarınız, korkularınızdan da uzaklaşın. Hafifledikçe zihniniz rahatlayacak böylece mutluluğunuz artacaktır.

ŞÜKREDİN

Olumlu düşünerek mutluluğunuzu arttırabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlarla yan yana olduğunuz, sahip olduklarınız için şükredin. Kendinize ya da sevdiklerinize minik motivasyon notları yazın. Zaman zaman da kendinizi ödüllendirin.

DEĞİŞİKLİKLERE AÇIK OLUN

"Hayat sizin için ne demek?" sorusuna yanıt vermeye çalışın. Hayatınızdan memnun değilseniz ve ya memnun olmadığınız her ne varsa; önce bunda payınız olduğunu kabul edin, bunu değiştirmeye niyet edin ve ne istediğinizi gerçekleştirmek için çabalayın.

MUTLU ANILARINIZA ODAKLANIN

Geçmişteki kötülükleri bir kenara bırakın ve mutlu hatıralara odaklanın. Böylece hayata karşı daha iyimser bakabilir ve mutlu olabilirsiniz.

SANATSAL AKTİVİTELERE ZAMAN AYIRIN

Genel kültürünüzü arttırarak mutluluğunuzu da arttırabilirsiniz. Bu sebeple yaşadığınız yerdeki sergiler, müzeler, konserler ya da tiyatro, sinema gibi aktivitelere hakim olun. Boş vakitlerinizi kültür aktiviteleriyle geçirmeye çalışın.