Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği (TUFAD),  Isparta Belediyesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Isparta Kültür-Sanat ve Gül Festivali’ne katıldı. 

Isparta Mimar Sinan Camii önü merkezde yapılan gösteri ardından grupların Festival Kortej yürüyüyüşü ile birinci gün sonlandı. Diğer günlerde Eğirdir, Andık Deresi ve Kirazlıdere, Güneykent gülbahçeleri ziyareti ve Güneykent’li  vatandaşlarla buluştular.  

Festival son gününde Uluslararası halk oyunları ekipleri Gala gösterisi, Meydan AVM,  IBKM Gül salonu’nda gerçekleştirildi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen katılımıyla gerçekleşen etkinlikte gruplararası hediye alış verişi yapıldı.  Başkan Başdeğirmen TUFAD adına hediye alış verişini Dernek başkanı Arzu eliyle yaptı.

Başdeğirmen;  Gruplara hoş geldin diyerek,  dünyanın her yerinden grupların bulunduğunu ve bu grupları Güller diyarı Isparta’da ağırlamaktan memnun olduğunu belirtti. Herkese başarılar diledi.      

Festivale katılmak üzere 30 Mayıs  Perşembe günü  adadan ayrılan ekip, 27 kişilik yönetici ve oyuncu kadrosu ile coşku dolu, başarılı gösteriler ardından  03 Haziran Pazartesi akşamı adaya döndü.                                                                                          

                                                                              

Editör: Yasemin Canbaz