Netflix, Hollywood'un en ikonik aksiyon yıldızlarından biri olan Sylvester Stallone'u konu alan yeni belgesel filmi "Sly" için beklenen fragmanı yayınladı.

Stallone yıllar boyunca oyuncu, oyuncu, yazar, yönetmen ve yapımcı olarak birden fazla şapka taktı ve hem ekran önünde hem de ekran dışında müthiş bir yetenek olarak kendisini kanıtladı. Dışarıdan bakıldığında yıldızlığa yükselişi çok hızlı görünse de Stallone'un hayranları, ünlü film karakteri Rocky gibi Stallone'un yaşamının da çeşitli zorluklarla dolu olduğunun farkında.

Thom Zimny tarafından yönetilen "Sly" Stallone'un hayatını ve kariyerini ortaya çıkararak aksiyon yıldızına ışık tutuyor. Belgeselin konusu şu şekilde özetleniyor: "Neredeyse 50 yıldır Stallone, 'Rocky'den 'Rambo'ya ve ötesine uzanan ikonik karakterler ve serilerle milyonları eğlendirdi. Bu retrospektif, hayata geçirdiği silinmez karakterlerle ilham verici mazlum hikayesinden adama samimi bir bakış sunuyor.”

Filmde kendi kariyerini masaya yatıran Stallone izleyicileri, yapmak zorunda kaldığı fedakarlıkların ayrıntılarını ve hâlâ hayat felsefesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan birçok hayat dersini ortaya koyan geçmişe dönük bir yolculuğa çıkaracak.

Kararlılık ruhuyla donanmış olan Stallone, ilk günden itibaren kendisi için anlamlı bir yol çizmeye hazırdı ve Hollywood'dan gelen reddedilmeler onun ruhunu daha da alevlendirmekten başka işe yaramadı. Birçok rol için olumsuz geri dönüşler aldıktan sonra Stallone, senaryo yazmaya başladı. Yazdığı ilk filmlerden biri efsane "Rocky" filmiydi ve başrolü üstlenerek onu bir gecede yıldız yapan unutulmaz bir performans sergiledi.

"Sly" 3 Kasım'da Netflix'te olacak.